Memorix anatomie - 3. vydání - Radovan Hudák a kolektiv

• , zakoupeno v tridistri

• krásné obrázky, hezky zpracovaná

• celkově dobrá

• super, přehledné, výstižné

memorix jsem nosila na přednášky a vpisovala si do něj poznámky místo toho abych opisovala celou přenášku

• , zakoupeno v Dobré knihy

Perfektní učebnice

• Obsahuje všechny podstatné informace (ty, které zkoušející především zajímají :) ) heslovitě v bodech
    • Bez zbytečné omáčky - ať už "okecávání", nebo obsahu nepotřebného ke zkoušce z anatomie
    • Některá témata se hůře učí bez předchozích přednášek či studia z detailnější učebnice (např. při učení se poznávat struktury na kostech mi mnohem víc vyhovovaly detailní kresby v Čihákovi)

Výborná učebnice pro zvládnutí předmětu Anatomie tak, jak je vyžadován na našich lékařských fakultách. Doporučuji zvážit pořízení. Učil jsem se z ní cca. 90% času.
    Nemusí tedy vyhovovat každému - někdo dává přednost dlouhému strukturovanému textu, mě ale vzhledem k memorovací povaze anatomie heslovitost zcela vyhovovala. Může být místy méně vhodná k pochopení tématu, se kterým se student předtím nesetkal, ale díky účasti na přednáškách se mi to nestalo.
    Obecně jsem dost náročný na kvalitu zpracování informací, u Memorixu jsem neměl (až na pár detailů + tu a tam nějaká ta chybka - jako v každé knize) výhrady.

• Strukturovaná přehledná učebnice, ze které se opravdu dá učit, což se o většině učebnic říct nedá.
    • Určitě patří mezi hlavní zdroje na anatomii během studia 2. ročníku na 3.LF.
    • Učebnici jsem používal, protože patří mezi nejdoporučovanější zdroje jak od starších spolužáků, tak i od učitelů.
    • Ilustrace jsou často ne uplně zřetelné a stejně si člověk ještě musí potřebné obrázky dohledat v jiných zdrojích.

Kvalitní pomůcka pro studenty medicíny, ale i jiných oborů, které se anatomie ve svém průběhu zabývají.

• barevné nákresy
    • přehledné uspořádání
    • parádní studijní materiál
    • ideální pro nelékařské obory
    • zřejmě ne uplně dostačující pro mediky

Jsem studentka fyzioterapie a pro opakování anatomie je tato kniha naprostá pecka (pro první šprtání anatomie doporučuju něco složitějšího + tuto knihu). Krásné obrázky, vše barevné takže není vubec potřeba si sám něco zvýrazňovat, pro můj obor zcela vystačující. Poznámky psané po stranách jsou určitě zajímavosti, které se hodí pro studium i praxi. Je znát že se na publikaci podíleli i studenti, kteří vědí, že zbytečné omáčky okolo nikdo nečte a vážně není třeba sejimi zatěžovat. Za mě naprosto doporučuji!!!

• Skvela kniha! Prehledna. Strucna. Proste bozi
    • Nemam vyhrad

Kez by byla takova i histologie...

• Opakování před zkouškou
    • Cévní zásobení a inervace orgánů (nikde jinde lépe nenajdete)
    • Vše přehledně a s obrázky
    • Forma zápisků - není potřeba učit se z textu
    • Některé věci se z toho nedají učit (např. vnitřní ucho)
    • Občas chybí důležité věci a naopak jsou zmíněny spíše zajímavosti

Přes rok jsem se učil z Čiháků a ke zkoušce výhradně z Memorixu, ke studiu jako samotnému nedoporučuji, chybí tam hodně doplňujicích informací co jsou u zkoušky potřeba, ale na opakování před testy/zkouškou je to nejlepší věc u nás.