Čínština nejen pro samouky - obsahuje 2 audio CD - Monika Mey

Počet stran

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• schůdný proces studia
  • , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Nedostatek naprosto převažuje nad všemi pro.
    • Přiložené zvukové CD obsahuje překlad německo-čínský. V českém vydání knihy nemá němčina vůbec být. Díky tomu je kniha téměř nepoužitelná.

• přehlednost.

doporučuji každému, kdo se vydá na tuto cestu a začne namáhat své mozkové buňky. Učit se čínsky je běh na dlouhou trať.

Autor
čínské
Rok vydání
2010
Počet stran

Nová, rozsáhlá učebnice čínštiny nejen pro samouky, ale i pro kurzy, vás rychle a s jistotou seznámí s moderní hovorovou čínštinou, ofi ciálním jazykem Čínské lidové republiky. Snazší proniknutí do standardní čínštiny vám umožní mezinárodně platná fonetická transkripce pinyin .

Díky didaktickému zpracování a postupně se zvyšující obtížnosti je tato učebnice vhodná nejen pro úplné nováčky, ale i pro „věčné začátečníky“. Učebnice obsahuje úplný výklad výslovnosti a rozsáhlý seznam kompozičních prvků čínských znaků (radikálů). Na základě autentických modelových vět se naučíte úspěšně dorozumívat v běžných životních situacích, seznámíte se s nejdůležitějšími tématy každodenního života v nejvýznamnějších čínských provinciích. Každá z 15 lekcí obsahuje slovíčka a modelové věty jak v čínských znacích, tak i v pinyinu, v doslovném i volném překladu do čínštiny, dále nácvik nových znaků s ukázkou pořadí jednotlivých tahů, rozšiřující slovní zásobu i řadu cvičení. Poznámky k jazykovým nebo regionálním zvláštnostem poskytují tzv. infoboxy. Důležité základy gramatiky najdete přímo u modelových vět, shrnuté a abecedně seřazené znova na konci knihy.

Součástí učebnice je i klíč k řešení cvičení a oboustranný slovníček. Nedílnou součástí knihy je sada dvou audio CD.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• schůdný proces studia

• Kniha vypadá dobře. Autorka se věnuje nejen tomu, jak porozumět znakům, ale i tomu, jak je psát.
    • Přiložená je i nahrávka, jak co vyslovovat. Ale...
    • CD v němčině (nikde jsem nenašla upozornění, že nahrávka není v češtině)
    • V textu není nijak zvýrazněné, že k čemu jaká nahrávka patří, a to je u čínštiny trochu problém... Někde je to pravda napsané, ale podle mě nedostatečně - v ostatních učebnicích od Ledy je kroužek s číslem hlasové stopy. Přilepené CD - obal s CD nejde oddělit od učebnice (resp. jde, ale uděláte si díru do knížky). Prosím, začněte tam dávat jen ta kolečka, která jsou bez problémů sloupnout...

Když mi kniha přišla, byla jsem zklamaná. Není to má první knížka "nejen pro samouky" od Ledy, takže jsem čekala něco jiného - cca 2 cm tlustou učebnici a k tomu Klíč se slovníkem. Přišla ale kniha o něco silnější než Klíč, takže jsem se v první chvíli lekla, že mi zapomněli poslat učebnici. Když jsem se ale odpoutala od toho, že učebnice není dělaná "klasickým LEDAáckým" způsobem, tak mi tak špatná nepřišla. Je zde vše potřebné a nakonec jsem ráda, že jsem si ji pořídila. Myslím si však, že by měla mít jiný název, aby nebudila zdání, že zákazník dostane tradiční "Učebnici nejen pro samouky". Také si ještě neodpustím podotknout, že "neupozornění" na německé CD beru trochu jako podvod. To už jsem si mohla pomalu pořídit německý originál...

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Nedostatek naprosto převažuje nad všemi pro.

• přehlednost.

• přehledná
    • CD namluveno rodilými mluvčími (dnes už asi rarita)
    • dobře vysvětleno
    • asi nic

Učebnice je přehledná, srozumitelná, pro samouka, který to myslí s čínštinou vážně, je vhodná, i když není to procházka růžovým sadem :-)

• , zakoupeno v Booktook.cz

Pruhledna ucebnice a muzu ji jenom doporucit.

• lekce jsou přehledně dělené
    • modelové věty jsou vždy psané čínskými znaky + přepis do pinyinu + doslovný překlad + překlad s normálním slovosledem a sklonováním
    • dobrý poměr kvality a ceny
    • přiložené audio CD se týká pouze výslovnosti
    • je celkem rychle namluvené
    • informace o tom jaké lekce se slovíčka týkají, popř. co je procvičováno jsou na audio CD v němčině (takže pokud neumíte německy, hůř se v tom orientujete)

Pro začátečníky určitě dobré. Informace o tom, že audio CD je čínsko-německé nikoliv čínsko-české by určitě někteří zákazníci ocenili. V názvu knihy bych spíš dala do závorky "pro samouky". Možná je to mnou, ale bez pomoci a dovysvětlení od sinologa bych z knihy pravidla čínského písma plně nepochopila.
    Ale na naučení základů, základních frází o jídle, cestování, počasí apod. je kniha plně dostačující.
    Jen bych doporučovala zakoupit i čínsko-český / česko-čínský slovník a mít alespoň na občasné konzultace po ruce někoho, kdo už čínsky umí.